fbpx

Cryo21 ja sport

Külma teraapilist mõju kergete traumade korral on kasutatud juba ammu. Levinud vahendid nagu jää, külm vesi ja erinevad külmageelid on käepärased vahendid, mis aitavad kiiresti leevendada valu ning alandada turset.

 

Sarnaselt, kuid kordades tõhusamalt mõjub Cryo21 külmateraapia. Cryo21 teraapiat teostatakse Cryo21 seadme abil. Teraapia käigus on võimalik alandada lokaalselt temperatuuri ohutult lühikese aja jooksul kiiresti ca 12-15°C-ni. Külm pidurdab närviimpulsside toimet ning lisab õnnehormoonide (endorfiinide) tootmist ning seeläbi vähendab valuaistinguid.

 

Protseduuri käigus tekkiv termiline shokk kiirendab verevarustust, toob kudedesse lisahapnikku ning aitab kaasa jääkainete ja toksiinide väljaviimisele. Protseduuri tulemusena alaneb turse, mis aitab kaasa paranemisprotsessile.

 

Kudede temperatuuril ja vereringluse toimimisel on otsene seos põletikuliste protsessidega. Külma mõjul põletikulised protsessid taanduvad, lihaste mikrorebendite paranemine kiireneb, mis aitab kaasa liigeste ja lihaste liikuvusele.

 

Cryo21 teraapia annab väga häid tulemisi järgmiste seisundite korral:

  • Kergemat sorti treeningul saadud lihasrebendid ja ülevenitused.
  • Tugeva treeningkoormuse tagajärjel tekkinud lihasvalu. Termiline shokk viib lihastest välja kogunenud piimhapet ning aitab kaasa mikrorebendite paranemisele.
  • Liigeste vaevused. Liigeste paranemine toimub läbi nende liikuvuse. Cryo21 treaapia aitab alandada turset ja valulikust, tänu millele saab klient alustada kiiremini ja tõhusamalt ravivõimlemisega.

 

Kergemate treeningvigastuste korral enamusel juhtudel piisab kõigest ühest Cryo21 seanssisteeldusel, et seanss teostatakse 24h jooksul.

 

 

 

Astrid

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga