fbpx

Krüoteraapia

Krüoteraapia

Krüoteraapia on pika ajalooga ja levinud moodus leevendada traumade ja muudel põhjustel tekkinud lihastraumade, spordivigastuste ning liigeste põletikku ja valu.

MIS ON Krüoteraapia?
Külmateraapia sh näiteks jäävannid on sportlaste hulgas levinud vahend taastumaks treeningutest ning pingelistest võistlusperioodidest. Cryo21 Fysio teraapia krüomassaazh on spetsiaalselt väljatöötatud teraapia, mis aitab peale intensiivset treeningut kiiresti taastuda. Kokkuvõtvalt Cryo21 Fysio külmateraapia aitab: – olulisel määral alandada traumajärgset turset; – vähendada vigastatud piirkonnas põletikukolde intensiivsus; – taastuda treeningujärgsel st väljutada lihastest piimhapet ning aidata kaasa lihaste mikrorebendite paranemisele; – leevendada valu. *Protseduur on turvaline, kuid siiski on mõned vastunäidustused: flebiit, tromboflebiit ning veenilaiendite piirkonnas / rasedus / põletikulised protsessid, ägedad akuutsed haigused / siirdatud organitega inimesed / külmaallergia, Raynaud’i sündroom.
Krüoteraapia
Kuidas Krüoteraapia toimib?

Kõige igapäevasemad neist on kodused lahendused nagu jääkotid, lämmastikuspey’d, külmageelid jms. Cryo21 Fysio külmateraapia toimib sarnaselt, aga kümneid kordi efektiivsemalt, kuna Cryo21 seadmega teostatud protseduur võimaldab alandada vigastatud piirkonnas temperatuuri minutiga ca 15 kraadini.

Protseduuri käigus tekkiv termiline shokk parandab kiiresti kudede verevarustust, stimuleerib rakkude uuenemist, blokeerib valuaistinguid tekitavaid närviimpulsse, kiirendab oluliselt kudede taastumist.

Ühtlasi alandab külm traumajärgset turset, mis võimaldab kliendil peale teraapiat läbi võimlemis – ning venitusharjutuste kiiremini taastuda. Cryo21 Fysio lokaalse külmateraapia käigus keskendub terapeut probleemsele piirkonnale.

CRYO21 füsio seanss

55
ca 45 min
  • Esmane seanss koos konsultatsiooniga.

Miks Cryo21 krüolipolüüs on tõhus aga valutu? Cryo21 teraapia erineb teistest krüolipolüüs’ il baseeruvatest teraapiatest peamiselt seetõttu, et tegemist on manuaalse teraapiaga, kus intensiivse külmaga töötlemine on ühendatud töödeldava piirkonna lokaalse massaazhiga. Viimane on vajalik, et seadme otsikuga jõuaks rasvkoele võimalikult lähedale, lihtsalt nahapinna töötlemine külmaplaadiga rasvarakkude temperatuuri lõhustumiseni ei alanda. Iga klient on erinev ja meie terapeut kohandab teraapia vastavalt kliendi vajadusele ja soovile ning keskendub konkreetsele soovitud kehapiirkonnale.

Mis toimub Cryo21 teraapiasenassi ajal? Seanssi alguses kantakse töödeldavale kehapiirkonnale spetsiaalset geeli, mille funktsioon on kaitsta nahka külmakahjustuste eest ning samuti aidata kaasa protsessi toimimisele. Geele on erinevate toimeainetega, terapeut valib igaks protseduuriks ja vastavalt kliendile sobiva kombinatsiooni. Seejärel koosmõjus manuaalse massaazhiga töödeldakse spetsiaalse külmaotsukuga nahaalust rasvkudet, et algatada apoptoos (loomulik rakusurm). See tähendab, et loomuliku reakstioonina ekstreemsele külmale rasvaraku kest puruneb ning raku väljutab oma sisu. Rasvaraku tühjenemine kestab protseduurijärgselt vähemalt 14 päeva, tavaliselt rohkem. Rakukesta tühjenedes rakukest kristalliseerub ning väljub samuti organismist.

Apoptoos ehk loomulik rakusurm

Apoptoos ehk loomulik rakusurm

Cryo21 krüolipolüüs ‘i  teraapiat teostab professionaalne terapeut vastavalt iga kliendi individuaalsusele. Terapeut teostab protseduuri algusest lõpuni. Me ei kinnita klienti lihtsalt masinate külge ja Cryo21 teraapias ei ole kõigile sarnaselt teostatavat standardprotseduur.

Cryo21 krüolipolüüs annab tulemusi on tavaliselt näha juba peale esimest seanssi. Nagu enamus teraapiaid, on ka Cryo21 teraapia kõige efektiivsem ja tulemused püsivad kui teraapiat teha kuurina.

Pinguldavad kehahooldused. Protseduuri käigus kutsutakse naha päriskihis ehk dermises esile nn termiline shokk. Nahaalused veresooned ning lümfiringe tõmbuvad külma mõjul kokku ning koheselt järgneva sooja mõjul jälle laienevad. Tekkib nö “pumbaeffekt”, mis aktiveerib piirkonna verevarustust, naha loomulikku elastaani ning kollageeni tootmist ning viib välja jääkaineid. Tulemuseks on nooruslik ja elastne nahk pinguldavate protseduuri järgselt.

Tselluliidiravis kasutame ära samuti temperatuurierinevusest tekkinud verevarustuse ning lümfiringe aktiveerimise efekti. Probleemsest piirkonnast viiakse välja nii jääkained kui liigne kogunenud vedelik ilma sidekude kahjustamata.

Broneeri seanssiaeg telefonil 5309 8636, emaili info@cryoclinic.ee või meie online broneerimissüsteemis.

*Protseduur on turvaline, kuid siiski on mõned vastunäidustused: flebiit, tromboflebiit ning veenilaiendite piirkonnas / rasedus / põletikulised protsessid, ägedad akuutsed haigused /  siirdatud organitega inimesed / külmaallergia, Raynaud’i sündroom

Meie teenused

CRYO21 kehahooldus

Revolutsiooniline rasvaladestusi lõhustav valutu krüolipolüüs nüüd Eestis. Saada üleliigsed sentimeetrid minema, vabane üleliigsest rasvast – tere unistuste figuur!

CRYO21 näohooldus

Noorusliku, värske ja pingul naha saladus! Ilutööstuses on külmal põhinevaid hoolduseid kasutatud juba aastaid, et säilitada naha nooruslikkus ja elastsus.

Krüoteraapia

Krüoteraapia on pika ajalooga ja levinud moodus leevendada traumade ja muudel põhjustel tekkinud lihastraumade, spordivigastuste ning liigeste põletikku ja valu.

Muud teenused

Pakume ka teisi toonust tõstvaid teenuseid keha ja meele heaks. Näiteks ülikasulik lümfimassaazh muudab kõik Cryo21 teraapiad veelgi efektiivsemaks.

Meie Tallinna kesklinna kliinikus ootab sind privaatne ja professionaalne teenindus.

Cryoclinic
Cryoclinic

Peale igat hooldust tunned end värskema ja energilisemana!

[ meie blogi ]

Viimased postitused